Cennet - Cehennem Fıkraları Uyeols10
GÖNÜLLİMANİ PAYLAŞIM PLATFORUMUNA HOŞGELDİNİZ
GÖNÜLLİMANİ FORUM'dan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz! İyi Forumlar...

Join the forum, it's quick and easy

Cennet - Cehennem Fıkraları Uyeols10
GÖNÜLLİMANİ PAYLAŞIM PLATFORUMUNA HOŞGELDİNİZ
GÖNÜLLİMANİ FORUM'dan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz! İyi Forumlar...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cennet - Cehennem Fıkraları

EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Yaş Yaş : 38
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 257
    Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 11/07/09

Cennet - Cehennem Fıkraları Empty Cennet - Cehennem Fıkraları

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:39

Cennetin Anahtarı

Peder John'un Cumartesi gecesi banyo zamanı gelmiş, genç rahibe Magdalene Edwards, yaşlı

rahibenin kendisine verdiği talimata uygun olarak banyo suyunu ve havluları hazırlamıştı.

Magdelene ayrıca, eğer kendine hakim olabilirse Peder John'un çıplak bedenine bakmaması fakat

Peder'in kendisine söylediği herşeyi yapması ve dua etmesi talimatını da almıştı.

Ertesi sabah, yaşlı rahibe Magdelene'ye Cumartesi gecesi banyosunun nasıl gittiğini sordu.

"Ahh hemşire," dedi genç rahibe rüyadaymışcasına. "Kurtarıldım".

"Kurtarıldın mı? Bu harika şey nasıl oldu ?" diye sordu yaşlı rahibe.

"Şey, Peder John su dolu küvette yatıyordu. Kendisini yıkamamı istedi. O'nu yıkarken, tanrının

cennetin anahtarını sakladığını söylediği bacaklarının arasına doğru elimi itti.

"Öyle mi yaptı?" dedi yaşlı rahibe dümdüz bir sesle.

"Ve Peder John, eğer cennetin anahtarı benim kilidime uyarsa, cennetin kapılarının bana açılacağını

ve kurtuluşumun ve ebedi huzura kavuşmamın temin edileceğini söyledi ve sonra Peder John cennetin anahtarını kilidimin içine soktu.

"Gerçekten mi ?" dedi yaşlı rahibe daha da düz bir sesle.

Önce korkunç bir acı verdi, fakat Peder John kurtuluşa giden yolun çoğunlukla ızdırapla dolu olduğunu,

Ama daha sonra tanrının güzelliğinin, içimi müthiş bir coşku ve zevkle dolduracağını söyledi. Ve öyle oldu, kurtarılmak çok güzel bir duygu."

"O alçak günahkâr şeytan!" dedi yaşlı rahibe. "Bana onun, Cebrail'in borazanı olduğunu söyledi ve ben kırk yıldır o borazanı üflüyorum! "
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Cennet - Cehennem Fıkraları Empty Geri: Cennet - Cehennem Fıkraları

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:39

Üç adam ölür ve cennete giderler. Sorgu meleği birincisine sorar, "Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var: Karına karşı sadık oldun mu?" Adam yanıtlar; "Evet, asla bir başka kadına bakmadım." Sorgu meleği, "Şuradaki Rolls-Royce'u görüyor musun? O senindir. Cennetteyken kullanabilirsin.." Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır; "Bir kez karımı aldattım ama bunu ona itiraf ettim. Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık." Bunun üzerine sorgu meleği, "Şuradaki Mercedes'i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın.." der ve üçüncü adama da sorar, "Karını hiç aldattın mı?" Adam yutkunur ve şöyle der; "itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, birçoğu ile beraber oldum. Üzgünüm." Sorgu meleği; "Ehh" der, "Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos'u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın." Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler. Birkaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce'unu görürler. Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar. "Heyy! ne oldu sana?" der ikinci adam, "Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?" "Bugün karımı gördüm!" der birinci adam. Diğerleri; "Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?" diye sorarlar. Adam içini çekerek konuşur, "Kaykay'la dolaşıyordu
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:40

Üç kadin arkadas bir kaza sonucu ayni anda yaþamlarini
    yitirip cennete giderler.Cennetin kapisinda onlari karsilayan melek
    "Bizim burada uymaniz gereken tek kural var.. O da ördeklere dikkat edin sakin üstlerine basmayin" der.
    Sonra kapi açilir üç kadin cennete girerler.Gerçektende çevrede ördek
    doludur. Üstlerine basmamak olanaksızdır. Dikkat etmesine karşın
    kadinlardan biri kazayla bir ördegin üstüne basar.Hemen Cebrail belirir.
    Yaninda son derece çirkin bir adam vardir. Kadini kolundan adama
    kelepçeler ve "Ördegin üstüne basmanin cezasi olarak sonsuza dek bu
    çirkin adama kelepçeli olarak yasayacaksin" der.

Ikinci gün kadinlardan biri yine kazayla bir ördegin
    üstüne basar ve Cebrail aninda yaninda çok çirkin bir adamla gelip
    onlari kadina ceza olarak birbirlerine kelepçeler.
    Üçüncü kadinin gözü bu olaylardan çok korkar.Öbürlerinin sonuna ugramamak ve sonsuza dek çirkin bir adama kelepçelenip yasamamak
    için her attigi adima acaip dikkat etmeye baslar. Aradan aylar geçer
    ve hiçbir ördegin üstüne basmaz. Derken bir gün Cebrail belirir. Bu kez
    yaninda boylu poslu inanilmaz derecede yakisikli bir adam vardir. Cebrail hiçbir sey söylemeden yakisikli adamla kadini kelepçeler ve yine
    birsey söylemeden çeker gider. Kadin artik mutluluktan uçmaktadir. O
    güne dek gördügü en yakisikli adamla kelepçelenmistir. Adama döner ve
    "Ben acaba ne yaptim da sonsuza kadar senin gibi güzel bir adamla birlikteolmayi hak ettim" der.
    Adam surati asik bir biçimde yanıt verir. "Vallahi seni bilmem ama ben az önce bir ördegin üstüne bastim" :huh:
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:40

bir adam trafik kazasında ölmüş.diğer tarafta ise yargılanırken kötülüklerinin ve iyilikleriin eşit olduğunu farketmişler ve de adama seçim yapmasını söylemişler adamı ilk cennete götürüyolar her taraf yem yeşil ve ağaçlarla dolu ama her ağaçın altında b yaşlı bir adam oturuyo sonra admı cehenneme götürüyolar cehennemde kötü olanllar bellerine kadar mokun içinde ve ellerinde şaraplar kadınlar var . adam ise cennette yaşlı adamların yanında oturucama ceheneme giderim nede olsa bele kadar mok var kadınlar donsözler var der ve cehenneme gider. adam yarıya kadar mokun içine girer şaraplar içer kadınları izler ardından bir anons yapılır 10 dakkalık mola bitmiştir kafanısızı mokun içene sokun Very Happy :lol: :koptum:
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:42

Ekran Koruyucu

BILL GATES ölmüs ve tanrinin huzuruna çikmis. Tanri Sen iyi bir çocuksun Bill demis, herkese yapmam ama sana seçme hakki verecegim, cenneti de cehennemi de gör, hangisini istersen oraya git.?
    Bill önce cehenneme gitmis, deniz kenarinda, harika bir gün batimi yasanmaktaymis, kizarmis köpükler kumlari yaliyor, hafif ilik rüzgarda palmiyelerin yapraklari nazli nazli sallaniyormus. Allah allah demis Bill, Bize hiç böyle anlatmamislardi!? Sonra cennete gitmis.Orasi da fena degilmis ama dogrusu cehennemle kiyaslanmazmis. Cehennemi seçtim demis tanriya.
    Güzel düsler kurarak kapidan girdiginde tam da bildigi cehennemle karsilasmis; kazanlar kayniyor, zebaniler ortalikta dolasiyor,alevler gökyüzünü kizila boyuyormus.
    Aman demis Bill, Hemen tanriya çikmam lazim ve soluk soluga bagirmis; Benim ilk gördügüm cehennem böyle degildi.?
    Tanri gülmüs, çok geç artik Bill demis, seçimini yaptin. O ilk gördügün sadece ekran koruyucuydu...?
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:43

bir gün cennetle cehenemin ortasında yarık açılmış cehennem tarafı demişki.Aramıza köprü yapalım siz buraya geçin bizde oraya geçelim demiş aralarına köprü yapmaya başlamışlar cehennem tarafı yarıya kadar gelmiş cennet tarafı hiç yapamamış cehhennem tarafı sormuş neden yapmadınız cennet tarafı bizim inşaat teknisyenimiz yokta ondan Very Happy
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:44

küçük temel okuldayken öğretmeni bi soru sormuş sen cennete mi cehennememi gitmek istersin diye küçük temel şu cevabı vermiş öğretmenim ben ikisinide gidemem annem okul çıkışında eve gel dedi SmileSmileSmile
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:45

Dolmuş şöförüyle rahip cennete gitmişler.Cennetin kapısında melek rahib'e "Dünyadaki hayatın boyunca neler yaptın." demiş.Rahip"Ben hayatımı insanlara adadım,onları sevdim ve yardım ettim.Hiçbir zararım dokunmadı"diye cevaplamış.Melek rahibe cennetin gümüş anahtarını vermiş.Melek aynı soruyu dolmuş şöförüne sormuş.Şöför"Ben hayatım boyunca küfür de ettim,her türlü pis işe de bulaştım.Bir de ben çok sert araba kullanırım,kuralları fazla kafaya takmam""demiş.Melek şöföre cennetin altın anahtarını vermiş.Buna çok bozulan rahip"Ben hayatımı insanlara adadığım halde niye ona altın bana gümüş anahtar veriyorsun."demiş.Bunun üzerine melek"Çünkü sen ayin yapıyorken millet uyuyordu,ancak o dolmuş kullanırken herkes dua ediyordu."demiş.
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:46

Birgün adamın biri ölüp cehenneme gitmiş. Zebaninin birisi de ona cehennemi gezdiriyormuş. Ve ona demişki. " Bak, burda herkesin günah saati vardır. Ne kadar çok günahı varsa o kadar hızlı döner. " "Peki" demiş adam. Zebani " Bak mesela şurdakini görüyormusun? Ne kadar hızlı. İşte o Hitlerin saati. Bak şurdaki de Saddam' ın." "Peki" demiş adam. Başka bir saat görmüş. O kadar hızlı dönüyormuş ki sayılar bile görünmüyormuş. "Şurdaki kimin saati" demiş. Zebani cevap vermiş " Ha o mu. O Bush' un saati. Ama biz onu vantilatör olarak kullanıyoruz.
    EddiE
    EddiE
    ÖZEL ÜYE

ÖZEL ÜYE

Mesaj tarafından EddiE Ptsi Tem. 13 2009, 16:47

FIKRA

Bill, senin durumun hakikaten karmaşık, Seni cennetemi? Cehenneme mi yollamalı bilemiyorum. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattın. Ben de senin özel durumuna göre bir sey yapacağım, cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine karar ver."

"Tamam" demiş Bill Gates, "Önce cehenneme bir bakayım" ve inmiş cehenneme. Birde bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper. "Allaah" demiş Bill Gates, "Cehennem böyleyse Cenneti hakkaten görmek isterim." Ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, insanlar lir çalıyor, güzelce bir yer ama Cehennem kadar degil. "Tamam" demis tanriya Bill Gates,"Ben cehenneme gitmeye karar verdim."

İki hafta sonra zebani cehennemi ziyaret edip Bill Gatesin nasıl olduguna bakmaya karar vermiş. Gitmiş Bill'in yanına, Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor..

- Nasılsın Bill..?

- Korkunç !!! Burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil..! Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu?

- Zebani cevap vermiş :

O ekran koruyucusuydu.. :huh:

Forum Saati Ptsi Mayıs 13 2024, 12:30