Kayseri FıkraLarı.. Uyeols10
GÖNÜLLİMANİ PAYLAŞIM PLATFORUMUNA HOŞGELDİNİZ
GÖNÜLLİMANİ FORUM'dan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz! İyi Forumlar...

Join the forum, it's quick and easy

Kayseri FıkraLarı.. Uyeols10
GÖNÜLLİMANİ PAYLAŞIM PLATFORUMUNA HOŞGELDİNİZ
GÖNÜLLİMANİ FORUM'dan Yararlanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz! İyi Forumlar...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayseri FıkraLarı..

Anonymous
    Misafir
    Misafir

Kayseri FıkraLarı.. Empty Kayseri FıkraLarı..

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mayıs 15 2009, 19:09

TAKSİMETRE..
    Taksinin yokusta frenleri patlamis, muthis bir hizla asagi iniyor. Kayseri'li musteri bagirmis..'Durdur su arabayi..'
    ; Sofor panik icinde haykirmis..'Durduramiyorum!..''O zaman taksimetreyi durdur hic degilse' demis, Kayserili.

ÇİFTÇİ..
    İki tane çiftçi, biri Adanali, digeri Kayserili... sohbet ederken, tabi haliyle zenginlikleriyle övünecekler...Kayserili tarlalarinin çoklugundan, isçi yetistirememekten, ürünlerin hersene telef olmasindan bahsedince Adanali atlıyor:
    'Benim çiftlikte, sabah günes dogmadann biniyoruz arabaya, aksam oluyor, biz hâlâ çiftliğin öteki ucuna yetisemiyo oluyoz, çaresiz geri dönüyoruz'.Kayserili de hiç bozuntuya vermeden lafı yapistiriyor: -'Yahu bizim de vardı öyle bir arabamiz ama geçen sene sattik, illet onlarla yolculuk ya...

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ..
    Üçüncü köprü ihalesini Japon, Amerikan ve Kayseri'li Türklerden oluşan bir konsorsiyum almış. Köprüyü inşaa etmişler tam açılışın yapılıp kurdelanın kesileceği an köprü büyük bir gürültüyle çökmüş. Japon 'gitti tüm emeklerim mahvoldu kumlarım' diye yakarıp harakiri yamış. Amerikalı 'gitti tüm çeliklerim, tonlarca çelik yıkıldı' diyerek çıkartmış tabancasını ve intihar etmiş. Tüm bunları izleyen Kayserili müteahhit de derin bir oh çekerek yanındakilere seslenmiş 'lan iyi ki hiç çimento koymamışım ha, mahvolurdum bunlar gibi.'
    İŞİN FORMÜLÜ..
    Yahudinin biri,pazara,topal eşeği satmak için götürür,fakat alıcıyı kandırsın diye eşşeğin tırnağına çivi çakar,eşşeğe bir Kayserili müşteri çıkar,kayserili ayakta ki çiviyi görür,içinden 'çiviyi çıkarırım düzelir'diye düşünür,eşşeği alır. yahudi eertesi gün sağda solda övünür. -siz kayserililer akılıyı diye övünürsünnüz çiviyi çaktım anada doğma sakat eşşeği sattım der. duyanlar bunu kayseriliye anlatırlar Kayse rili eli dizine vurur: -tüh yahu,verdiğim para sahte olmasaydı bayağı kazıklanmıştım.
    SONRA ONU DA YERİZ..
    Trenle İstanbula yolculuk eden Kayserili tanıştığı arkadaşıyle biraz sohbetten sonra, çantasından çıkardığı pastırmalı yiyeceklerden arkadaşı ada ikram eder. Arkadaşı,-Sağol benim basurum var ben yemeyeyim deyince ,Kayserili gayet ılımlı bir tavırla : -Olsun onuda biraz sonra yeriz demiş
    MATEMATİK..
    Emekli öğretmen yolda giderken, yanına son model bir araba durmuş. İçinden çıkan bir genç:- Hocam sizi gideceğiniz yere kadar götüüreyim.Öğretmen genci tanımamış. Genç: 'Benim hocam Hacıbekir, tanımadın mı? Kayseri Lisesinden'Öğretmen biraz hafızasını yoklayınca genci tanımış.- Lan oğlum Hacıbekir seni tanıdım ama, bu ne zenginlik, sen fakir bir öğrenciydin n.Hacıbekir anlatır:-Öyleydim hocam ama, okuldan sonra ticarrete başladım. Kısa zamanda biraz para kazandık.Bunu duyan öğretmen iyice şaşırır:- Lan oğlum ticaret hesap işidir. Ben seni matematikten sınıfta bırakmamışmıydım. Sen sanıl ticaret yapıyorsun?- Valla hocam matematik falan bilmem. (11)'e alıp (4)'e satıyorum. Aradaki %3'le de geçinip gidiyoruz.
    YERDE PARA BULDUM..
    Bir gün kayseri'lilerle lazlar savaş yapıyorlarmış.Kayserililerin aklına bir fikir gelmiş.Demişlerki;bu lazların hemen hemen yarısı Temel, diğer yarısıda Dursun'dur . Ve daha sonra savaşın ortasında bağırmaya başlamışlar:-temel! temel!!! Lazlardaki temeller kafalarını kaldırmışlar ve
    vurulmuşlar.Daha sonra kayserililer :-Dursun! dursun!!!!Diye bağırmışlar. Dursunlarda kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.Lazlardan çok az kişi kalmış ve onlarında aklına bir fikir gelmiş.Ve:-Yerde para buldum bu kimin?diye bağırmışlar. Bütün Kayserililer kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar..

HARÇLIK..
    kayserilinin oğlu babasından harçlık ister çocuk :baba bana 20 milyon verirmisin baba : 10 milyon mu? napacan olum 5 milyonu 3 milyon neyine yetmiyo all sana 2 milyon der ve 1 milyon uzatır. çocuk : allahtan 500 bin lira bana yetiyodu der baba : vay şerefsiz sahte para vermesek bizi yutturacak der
    ADANALI İLE KAYSERİLİ..
    bır gun adanalı kayserılıyle yolda karsılasır adanalı kayserılıye hawa atmak ıster we soyle der.komşu yenı bı tarla aldık sabah tarlanın bı ucundan arabayla yola çıkıyorum yatsıya sonuna waramıyorum der.kayserılı"ewet komşu bizimde oyle bı kulustur araba wardı sattıkta kurtulduk"der..
    UYANIK KAYSERİLİ..
    uçağın biri düşme derecesine gelmiş uçağın içindede kayserili fransız yunan ve ingiliz varmış hostes yükses bir sesle yolculara uçağımızın düşmemesi için eşyalarınızı atın demiş tüm yolcular eşyaları atmışlar amma uçak hala düşüyormuş bu seferde uçağın altını kesmişler ama uçak hala düşmeye devam ediyormuş hostes yolculardan birini atlaması gerek bu sayede
    diğer yolcular kurtulacak demiş sonra yolcular arasında tartışma başlamış sen atlıcan o atlıcak diye kayserilide tamam ben atlarım ama bi şartım var demiş .yolcular nedir şartın.kayserili atlıcam ama atlamadan önce bütün yolcular alkışlayacak yoksa atlamam demiş fıransız ingiliz yunan alkışlamışlar ama hepsi aşağı düşmüş bu sayede kayserili kurtulmuş..

YALAN SÖYLEYENE..
    Padişahın biri: - "Bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altınvereceğim!"demiş. Yalancılar, hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;1.Yalancı: - "Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü."Padişah: - "Bunun neresi yalan?.."- "Kuş kartaldır, arslan da kuzu kadar minik bir yavru. Kaptı mı götürür tabii!.."2.Yalancı: - "Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!.."Padişah:- "Ülkenin kralı, pencereden bakınırken tacını düşürmüş.Taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş. Taç kimin kafasındaysa, kral o' ur tabii!.."3.Yalancı: - "Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonrageri döndü!"Padişah:- "Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç, sonbaharda yapraklarını dökünce, takılacak yer bulamayıp yere inmiştir."Böylece padişah, her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş.Ama bir gün bir Kayserili gelmiş;- "Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır dersen ödülümü ver.Yalan değil dersen borcunu öde!.." ***************************************************************

Forum Saati Paz Eyl. 22 2024, 05:45